MENU GŁÓWNE

DZIAŁY

WSPIERAJĄ NAS

AKTUALNOŚCI


XVI Film Video Foto 2013


21 marca 2013 r. rozpocznie się 16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video - FILM VIDEO FOTO w Łodzi. W trakcie trzech dni najwięksi światowi producenci zaprezentują swoje premiery produktowe w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 2 w Łodzi. Zakres targów zostanie poszerzony o sprzęt do nagrywania i obróbki dźwięku.

W dniach 21 - 23 marca 2013 r. odbędą się jedyne w Polsce targi sprzętu fotograficznego, filmowego, audio i video FILM VIDEO FOTO. Targi FILM VIDEO FOTO od wielu lat są najważniejszym i największym wydarzeniem branżowym w Polsce, a także wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku na targach w Łodzi wystawcy prezentują m.in.: sprzęt i akcesoria fotograficzne, video i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Cykliczne spotkania w Łodzi to niepowtarzalna okazja do śledzenia najnowszych trendów, doskonałe miejsce na spotkania przedstawicieli branży z odbiorcami ich produktów i usług, możliwość nawiązania i podtrzymania korzystnych kontaktów. Wizyta na targach to znakomita okazja do poznania szerokiej oferty najnowszego sprzętu i akcesoriów foto, video i filmowych. Targi FILM VIDEO FOTO to także bogaty cykl warsztatów, seminariów, prezentacji, spotkań i wystaw fotograficznych. Ponad 150 wystawców i ponad 14 000 zwiedzających to potwierdzenie rangi i znaczenia targów dla branży i pasjonatów sztuki obrazowania w Polsce.

Rynek fotograficzny i filmowy nieustannie ewoluuje i przenika się. Pojawiają się coraz nowocześniejsze aparaty, które zastępują kamery i spełniają ich rolę. Nakręcenie profesjonalnego filmu jest w zasięgu większości użytkowników sprzętu fotograficznego. W ubiegłym roku zakres targów został poszerzony o postprodukcję obrazu. W tym roku wzbogacony zostanie o sprzęt i programy do nagrywania i obróbki dźwięku - będzie to doskonałe uzupełnienie dotychczasowej oferty targowej, a dla odbiorców - możliwość poznania szerokiego spektrum sprzętu i usług w jednym miejscu i czasie.

Nowością targów będzie również Konkurs o Medal Targów FVF za album - fotoksiążkę - ramkę i oprawę. Od lat jest to znaczący fragment rynku, kompleksowo reprezentowany na targach. Pragniemy aby najlepsze i najnowocześniejsze produkty z tej właśnie dziedziny zostały na targach należycie docenione, ocenione i uhonorowane. Producenci sprzętu fotograficznego i video mogą natomiast wziąć udział w kolejnej już edycji Konkursu o Medal Targów FVF za najlepszy produkt i usługę prezentowane na targach.

źródło:
Michał Dąbrowski
www.mtl.lodz.pl/fvf

PRZYKŁADY

Figura Marii Służebnicy Świątyni, z kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu, ok. 1491 r., ze zbiorów MNW

Plan fortyfikacji w Gdańsku sporządzony dzięki skanowaniu 3D

Ortofotografia podziemi kolegium jezuickiego we Wschowie uzyskana dzięki skanowaniu 3D

Oryginał skanowania 2D obrazu na płótnie to wysokiej jakości TIFF (tutaj znacznie zmniejszony do JPEG)
AKTUALNOŚCI | FUNDACJA | STATUT I ZARZĄD | SŁOWNIK | STANDARDY | FUNDUSZE I PROJEKTY | KONTAKT