MENU GŁÓWNE

DZIAŁY

WSPIERAJĄ NAS

AKTUALNOŚCI


NODEM w Polsce


W dniach 1-3 grudnia 2014 roku, w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja organizowana w ramach platformy NODEM (Network of Design and Digital Heritage). NODEM istnieje od 2003 roku i jest platformą dialogu między różnymi środowiskami i branżami, które zaangażowane są w badanie, projektowanie i wdrażanie nowych technologii w muzeach i obiektach zabytkowych, a także w bibliotekach, archiwach i galeriach. Regularnie organizowane konferencje są miejscem spotkań i wymiany myśli przez specjalistów z całego świata. Więcej informacji na temat NODEM znaleźć można na stronie: www.nodem.org oraz w ogólnodostępnej bazie referatów i prezentacji dostępnej pod adresem http://repo.nodem.org

Organizatorami NODEM w Polsce, obok Szwedzkiego Instytutu Interaktywnego będą Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Forum Edukatorów Muzealnych oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów jako partner projektu.

Konferencja NODEM 2014 będzie okazją do wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy między specjalistami z wielu różnych dyscyplin powiązanych z działalnością muzeów, takich jak architektura, projektowanie doświadczeń, tworzenie strategii interpretacji i wdrażanie rozwiązań z zakresu nowych technologii. Organizatorzy zapraszają muzealników, specjalistów z zakresu mediów cyfrowych, projektowania interakcji, ekspertów muzealnictwa i komunikacji, a także projektantów i producentów w obszarze technologii doświadczeń oraz wszystkich zainteresowanych do przesyłania propozycji wystąpień, prezentacji projektów badawczych i materiałów do sesji posterowej.

Szczegóły dotyczące zasad przesyłania zgłoszeń zostaną podane niebawem. Zachęcamy również do śledzenia strony http://www.nodem.org/conferences/nodem-2014/

Zapraszamy również do zapoznania się ze sprawozdania z konferencji NODEM 2013, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Sztokholmie.

Źródło: www.nimoz.pl i www.nodem.org

PRZYKŁADY

Figura Marii Służebnicy Świątyni, z kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu, ok. 1491 r., ze zbiorów MNW

Archiwizacja 3D kościoła franciszkanów w Gnieźnie

Lampa naftowa Jupiter

Kyliks czerwonofigurowy, Malarz Thalii, Ateny, Attyka (Grecja), ok. 520 r. a.c., ze zbiorów MNW
AKTUALNOŚCI | FUNDACJA | STATUT I ZARZĄD | SŁOWNIK | STANDARDY | FUNDUSZE I PROJEKTY | KONTAKT