MENU GŁÓWNE

DZIAŁY

WSPIERAJĄ NAS

AKTUALNOŚCI


Targi KONSERWACJE


Informujemy o XX edycji Targów Konserwatorskich „KONSERWACJE” 2016. Organizatorem są Targi Toruńskie Sp. z o.o.. Targi odbędą się w Centrum Targowym „Park” w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3 w dniach 20 - 21 października 2016 r.

Targi Konserwacje to jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce, specjalistyczna wystawa dla branży związanej z ochroną i konserwacją zabytków. Dla wystawców są szansą na nawiązanie nowych kontaktów handlowych. W szerokim gronie będzie można zaprezentować swoją firmę, produkty czy usługi. Tematem przewodnim Targów będą zabytkowe fotografie. Unikatowe obiekty, które znajdują się w każdym archiwum, bibliotece, muzeum i prywatnych kolekcjach. Targi dadzą możliwość zaprezentowania się przedstawicielom firm oferujących sprzęt fotograficzny do dokumentowania, digitalizacji, reprodukcji i wykonywania trwałych wydruków cyfrowych.

Równolegle z Targami odbędzie się Konferencja Naukowa w Centrum Targowym „Park”, organizowana we współpracy z Zakładem Konserwacji Papieru i Skóry, Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tegorocznym tematem konferencji będzie „Czarno-biały obraz świata. Problemy ochrony i konserwacji dawnych fotografii”. Fotografie wykonywane na różnych podłożach (papierowych, szklanych, metalowych, z tworzyw sztucznych), stanowiące wielkie dziedzictwo kulturowe o unikatowych walorach artystycznych, dokumentalnych, historycznych, naukowych i emocjonalnych, wymagają szczególnej opieki konserwatorskiej. Stąd też idea spotkania konserwatorów-restauratorów dzieł sztuki oraz naukowców, zajmujących się starymi technikami fotograficznymi. Zaproszenie na konferencję kierujemy do środowisk naukowych, instytucji, które zajmują się badaniami i konserwacją fotografii, do konserwatorów-restauratorów dzieł sztuki oraz wszystkich, którzy są zainteresowani i zaangażowani w ochronę zabytków i dzieł sztuki, a także właścicieli zabytkowych kolekcji.

Targi Konserwacje, jak co roku objęte są patronatem honorowym przedstawicieli najwyższych władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, a także patronatem branżowym najważniejszych mediów, wydawnictw i portali internetowych. Targi pełnią rolę ważnego międzynarodowego wydarzenia, dają okazję do zawarcia nowych kontraktów oraz wzmacniają wizerunek biorących w nich udział firm. Tym bardziej zachęcamy Państwa do udziału w tegorocznej edycji Targów „KONSERWACJE”, a także towarzyszącej im konferencji naukowej „Czarno-biały obraz świata. Problemy ochrony i konserwacji dawnych fotografii”.

Żródło: www.targitorunskie.pl/

PRZYKŁADY

Koło pasowe

Ortofotografia podziemi kolegium jezuickiego we Wschowie pozyskana dzięki skanowaniu 3D

Przekrój kościoła franciszkanów w Gnieźnie uzyskany dzięki skanowaniu 3D

Elewacja zabytkowego wiatraka w Rydzynie sporządzona dzięki skanowaniu 3D
AKTUALNOŚCI | FUNDACJA | STATUT I ZARZĄD | SŁOWNIK | STANDARDY | FUNDUSZE I PROJEKTY | KONTAKT