MENU GŁÓWNE

DZIAŁY

WSPIERAJĄ NAS

Przykłady


Panoramy sferyczne z wysokości do 100 metrów

Możliwa jest ich realizacja poprzez zastosowanie np. zdalnie sterowanego śmigłowca RC (T-REX 700E) oraz urządzenia do rejestracji zdjęć na wysokości (wraz z systemem podglądu obrazu na żywo). Dzięki temu można zrobić serię odpowiednio ustawionych zdjęć, które następnie składane są w jedną panoramę.

Zdjęcia z wysokości do 100 metrów

Zdjęcia wykonywane z wysokości pozwalają oglądającemu lepiej zapoznać się z fotografowanym obiektem. Ten typ fotografii jest szczególnie cenny w przypadku zdjęć zabytków architektury i całych założeń architektonicznych.

Panoramy sferyczne z nietypowej perspektywy

Panoramy sferyczne można robić z różnych wysokości: od 50cm do 7m. Tak duża rozpiętość wysokości umożliwia pokazanie znacznie więcej, niż na tradycyjnej panoramie wykonanej ze statywu. Jeszcze większą wartość poznawczą i estetyczną mają panoramy wykonane w nietypowych ujęciach np. widok z wieży zamkowej, w którym widać wszystko dookoła - również samą wieżę.

Panoramy sferyczne tradycyjne

Doskonałe tradycyjne panoramy sferyczne oddające klimat miejsca uzyskuje się poprzez: wykorzystanie techniki HDR, odpowiednią obróbkę oraz precyzyjne złożenie zdjęć. Pojedyncze panoramy mogą stanowić podstawę do rozbudowanej prezentacji multimedialnej (wirtualnej wycieczki) lub mogą zostać umieszczone w wersji podstawowej (z prostym menu nawigacyjnym) na stronie internetowej.

PRZYKŁADY

Oryginał skanowania 2D obrazu na płótnie to wysokiej jakości TIFF (tutaj znacznie zmniejszony do JPEG)

Przekrój kościoła franciszkanów w Gnieźnie uzyskany dzięki skanowaniu 3D

Archiwizacja 3D kościoła franciszkanów w Gnieźnie

Prosta prezentacja w jednej osi z 24 zdjęć
AKTUALNOŚCI | FUNDACJA | STATUT I ZARZĄD | SŁOWNIK | STANDARDY | FUNDUSZE I PROJEKTY | KONTAKT